Z jakiego gatunku drewna produkuje się regały na książki?

Drewno w branży meblarskiej wykorzystywane jest od bardzo wielu lat. Eleganckie i wytrzymałe regały na książki z drewna zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Największym atutem drewnianych mebli jest oczywiście to, że są one ponadczasowe, dlatego też najprawdopodobniej nigdy nie wyjdą z mody.

Jakie są najlepsze meble drewniane?

Drewniane regały na książki z dutchhouse.pl spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wykonane będą z wysokiej jakości materiałów. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście buk, dąb i orzech. W sklepach meblarskich spotkać można także oryginalne regały wykonane z drewna egzotycznego. Jedyną wadą mebli tego typu jest oczywiście dość wysoka cena. Dębowe regały są dość ciężkie, twarde i wyróżniają się wysoką odpornością na ścieranie. Pamiętać należy o tym, że dębu nie atakują szkodniki, dlatego też regały mogą służyć nawet kilkanaście lat. Meble dębowe występują w wielu ciekawych odcieniach. Nieco tańszym rozwiązaniem są regały bukowe, które doskonale znoszą duże obciążenia. Buk od wielu lat wykorzystywany jest do produkcji giętych mebli. Na szczególną uwagę zasługuje także lekko różowy kolor.

Tanie regały drewniane dla wymagających użytkowników

Drewniane regały na książki przy systematycznej konserwacji mogą służyć nawet kilka pokoleń, dlatego też jest to inwestycja na lata. Osoby, które nie mają zbyt dużych środków pieniężnych powinny postawić na regały z jesionu. Regały wykonane z tego niesamowitego drewna wyróżniają się wyraźnymi słojami, które tworzą bardzo piękny rysunek. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszy się także ponadczasowa sosna. Jest to drewno bardzo łatwe w barwieniu, dzięki czemu można uzyskać naprawdę piękne meble. Ciekawą barwą i charakterystycznym usłojeniem wyróżniają się również meble z modrzewia i orzechu. Wybór jest bardzo szeroki i różnorodny, dzięki czemu można znaleźć naprawdę wiele unikalnych i niepowtarzalnych mebli z duszą.