Ręcznie robione żyrandole z wikliny i sznurka

Sztuczne światło odgrywa ważną rolę we wnętrzach. Nie tylko rekompensuje brak naturalnego światła, ale także pomaga wyeksponować strefy funkcjonalne w pomieszczeniu oraz tworzy akcenty, podkreśla i wspiera wybrany styl wnętrza. W tym kontekście ważne jest projektowanie źródeł światła. Oryginalne lampy ze sznurka, które stanowią źródła światła potrafią zharmonizować wnętrze, podkreślając jego mocne strony i kompensując słabości.

Naturalne lampy

W ostatnich latach bardzo popularne stały się wnętrza w stylu eko, wykorzystujące naturalne materiały. Szczególnie harmonijnie wyglądałaby tu lampa ze sznurka. Elegancki plafon wykonany z naturalnych materiałów wniesie przytulność, ciepło i lekkość do atmosfery Twojego domu.

W ten artykule powiemy wam o różnych materiałach dla robić wiklinowym świecznikom i o zaletach i wadach naturalnych włókien kloszy i także mówimy wam który lampa wybierać. Szczegółowe instrukcje, jak zrobić żyrandol z wikliny, pomogą Ci stworzyć arcydzieło sztuki designerskiej z materiałów, które masz pod ręką.

lampy ze sznurka

Cechy lamp ze sznurka

Tradycja wyplatania przedmiotów użytku wewnętrznego i domowego z naturalnych materiałów znana jest od czasów starożytnych. Takie produkty można było znaleźć nie tylko w domach chłopów, ale także w posiadłościach arystokratów. Wiklinowe meble i akcesoria były używane do dekoracji zewnętrznych tarasów i pergoli, salonów i sypialni w domach wiejskich.

W dzisiejszym rytmie życia, dom staje się oazą spokoju i wyciszenia, a wiklina, rattan i tekstylia pomagają podkreślić ciepło i przytulność. Wiklinowe dodatki wyróżniają się eleganckimi i opływowymi formami, podkreślając wyszukany gust właściciela. Naturalne kolory i wyrazista faktura pozwalają na bezproblemowe dopasowanie ich do wielu stylów wnętrz.

Abażur ze sznurka ręcznie robiony jest oryginalny i niepowtarzalny. Przy podobnym kształcie i tym samym materiale, każdy abażur będzie różnił się wzorem i fakturą wikliny. Kształt wikliny jest zazwyczaj stożkowaty lub okrągły o gładkim zarysie, co wynika z właściwości naturalnych surowców.