Lampy kule, czy wpasują się w każdy styl pomieszczenia?

Racjonalny układ naszego domu to temat, którym dziś interesuje się coraz więcej osób. W dzisiejszych czasach coraz bardziej interesuje nas ciekawe wnętrze każdego pomieszczenia w naszym domu. Wiedza o poszczególnych stylach czy dokładnym dopasowaniu konkretnego stylu do danego pomieszczenia stale rośnie. Dobrze doświetlone pomieszczenie stylowe dopasowanie do pomieszczenia. Ciekawą i na pewno wyjątkową opcją jest zastosowanie oświetlenia, takiego jak lampy kule.

W jakich stylach możemy umieścić lampy w kształcie kuli?

  • Styl loftowo – industrialny – Styl loftowy charakteryzuje się tym, że szkło jako element dekoracyjny pełni funkcję znaczącego i wyróżniającego się elementu aranżacji pomieszczenia. Klosz lampy będzie dobrze komponował się z drewnem i cegłą.
  • Styl Glamour – Choć styl ten kojarzy się głównie z kryształowymi lampami i żyrandolami, nie wolno nam rezygnować z lamp w mieszkaniu lub biurze ozdobionych aureolą. Warto wybrać z kulami, których elementy będą chromowane w kolorze złotym lub srebrnym.
  • Styl modern – Wyraźne odcienie i zachwycająco ułożone lampy kule sprawią, że każdy miłośnik nowoczesnego stylu oszaleje. Nowoczesność w całej okazałości zapewnią modele lamp sufitowych, ułożone w zupełnie nietradycyjny sposób – na panelu mocowanym do sufitu lub na metalowym stelażu.
  • Styl Vintage – Kulista mleczna lampa kojarząca się z klasycznym stylem zawsze będzie do niej pasować. W poprawionych i ulepszonych wersjach dodadzą elegancji każdemu klasycznie urządzonemu wnętrzu.
  • Styl elektryczny – Tutaj również idealnie sprawdzą się lampy kule. Z pewnością znajdą klucz do zastosowania lamp wiszących we wnętrzach urządzonych w stylu eklektycznym.

Jakie są zalety lamp w kształcie kuli?

lampy kuleKlosze kuliste mają wiele zalet. Użycie ich w pomieszczeniach rozbije kwadratowe geometryczne bloki. Kształt kuli jest na tyle elegancki, że nawet w bardzo prostej i casualowej wersji prezentuje się bardzo elegancko. Jest to harmonijne połączenie nowoczesności i modernizmu. Subtelne światło emitowane przez bardziej przezroczystą kulistą oprawę rozprasza się w całym pomieszczeniu. Lampy kulowe pojawiają się wśród modeli wiszących, naściennych i wolnostojących. Niektóre modele są całkowicie przezroczyste, inne mniej lub bardziej redukują światło. Dzięki temu możesz stworzyć niezwykłą kompozycję świetlną. Lampy kule nie są też drogie, wystarczy zobaczyć ofertę SFMeble, który również daje możliwość zakupów online.