O czym należy pamiętać kupując dywan do sypialni?

Sypialnia powinna przede wszystkim kojarzyć się z przyjemnością i wygodą. Nic nie uzupełni tego lepiej niż ładny dywan sypialniany. Przytulny wystrój łączy się wtedy z wygodą, ponieważ miękkie podłoże jest znacznie przyjemnie dla stóp. Istnieje wiele rodzajów dywanów do sypialni. Który z nich sprawdzi się konkretnie w przypadku różnych wnętrz?

Czym kierować się wybierając dywan?

dywan do salonu wzoryDywany do sypialni mogą różnić się w zależności od wielu czynników. Nie tylko rodzajem wykonania, ale też kształtami, kolorami czy strukturą. Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę to sposób tkania czy plecenia. Można wybrać dywany tworzone ręcznie lub taśmowo wykonywane wersje maszynowe. Te pierwsze będą z pewnością wytrzymalsze i dłużej służyć właścicielowi, choć nie jest to reguła. Niektóre marki tworzą na tyle dobre dywany taśmowo, że dodają dodatkowo gwarancję paru lat użytkowania.

Dywan do sypialni może mieć naprawdę różne kształty. Od najpopularniejszych prostokątów, po koła, kwadraty, a nawet trójkąty. Należy zwrócić uwagę na powierzchnię przed łóżkiem, na której ma się znaleźć dywan i dostosować się do niej konkretnym kształtem. Najlepiej umieścić go w centrum, tak żeby uzyskać efekt symetrii.

Najmodniejsze rodzaje dywanów

Należy zastanowić się, czy poszukujemy nowoczesnego dywanu do sypialni, czy może jednak wersji tradycyjnej. Czasami można połączyć modę ze starym wzornictwem stawiają na klimatyczne modele tureckie. Coraz rzadziej stosowane są modele z długim włosiem, choć są one bardzo wygodne dla stóp. Żeby nie nanosić na łóżko zbędnego brudu, dywan sypialnia powinien być w miarę łatwy do pielęgnacji i czyszczenia. Dobrze, gdy jest dobrany kolorystycznie do samego łóżka i koloru ścian. Nie powinien wyróżniać się względem otoczenia. Najmodniejsze wersje są obecnie koloru zielonego, niebieskiego czy nawet czarnego, które są odpowiednio stonowane i nie przykuwają uwagi swoją jaskrawością.

W sklepie EUREKA kupisz dywan do sypialni w niskiej cenie oraz dobrej jakości, szeroki wybór pozwoli znaleźć idealny dywan do twojego domu.