Listwa przypodłogowa mdf czy drewniana?

Podczas urządzania i wyposażania mieszkania trzeba podjąć wiele ważnych decyzji. Nie tylko tych odnośnie oświetlenia, czy też wyposażenia łazienki, lecz także w zakresie stosowanych w pomieszczeniach listw przypodłogowych. Najczęściej kontrowersje w tym zakresie wzbudza wybór pomiędzy modelami mdf a drewnianymi. Którą odmianę lepiej wybrać?

Charakterystyka modelu drewnianego

Wiele osób uważa, że zdecydowanie najlepsze listy przypodłogowe to te, które wykonane są z drewna. Faktycznie charakteryzują się one pięknym wyglądem, czy też naprawdę niezwykłą wytrzymałością na wiele różnego rodzaju uszkodzeń. Pamiętać jednak trzeba, że takie drewniane listwy to także całkiem spora ilość różnego rodzaju wad i problemów. O czym mowa?


Przede wszystkim drewniane listwy są naprawdę bardzo drogie, więc nie każdego będzie na nie stać. Po drugie, korzystanie z nich wymaga ich okresowego konserwowania, aby drewno mogło przez długi czas zachować odpowiednią kondycję. Na koniec warto jeszcze mieć na uwadze, że drewno dość mocno ogranicza zakres, jeśli chodzi o stylistykę pomieszczenia.

Charakterystyka wersji mdf

Listwy przypodłogowe mdf (znajdziesz je tu: https://www.golddoor.pl/pl/products/listwa-przypodlogowa-mdf-gladka-biala-16254.html) wybierane są wtedy, gdy szuka się rozwiązania dobrego, lecz jednocześnie niezbyt drogiego. Takie listwy cechują się doskonałymi właściwościami użytkowymi, a co najważniejsze, występują na rynku w ogromnej ilości różnego rodzaju wzorów i kolorów. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać model do złudzenia przypominający zwykłe drewno, jak i również taki, który będzie miał na sobie kolorową fakturę. Ilość możliwości jest naprawdę wielka, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie i swoich pomieszczeń.