Czym jest i jak stosować krochmal do prania?

Krochmal do prania jest żelem o konsystencji kisielu i wykorzystywany jest przede wszystkim do usztywniania tkanin. Używany jest od wielu pokoleń, kiedyś proces krochmalenia był czasochłonny i wymagał długich przygotowań. Czy warto dziś używać krochmalu do prania?

Do czego wykorzystuje się krochmal?

Krochmal do prania od Clovin usztywnia tkaniny, konserwuje je i nie dopuszcza do ich środka bakterii oraz zabrudzeń. Stosuje się go do ubrań i przedmiotów, które powinny zachować pewną sztywność. Należą do nich bawełniana i lniana bielizna pościelowa, serwetki, koszule, obrusy, firany i zasłony. Krochmalu do prania nie powinno się używać do ręczników, ścierek, a także przedmiotów z materiałów syntetycznych i wełny.

Zalety krochmalu do prania

Krochmal do prania ma zastosowanie praktyczne i higieniczne. Zapobiega wchłanianiu w tkaniny potu i brudu. Nakrochmalone tkaniny dłużej nadają się do użytku, ponieważ łatwiej jest usunąć z ich powierzchni zabrudzenia. Jest to sposób na konserwację materiału, w którym nie rozwijają się roztocza. Powierzchnia tkaniny staje się bardziej gładka, nie gromadzi we włóknach martwego naskórka, mniej nasiąka i nie gromadzi wody. Po zastosowaniu krochmalu do prania tkaniny wyglądają bardziej świeżo. Warto skorzystać z gotowych preparatów do krochmalenia. Wlewa się je do szufladki na płyn do płukania. Mają uniwersalne zastosowanie, a cały proces jest zdecydowanie łatwiejszy niż przed laty, nie wymaga także czasochłonnego przygotowania.