Co warto wiedzieć o lamelach na ścianie?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat hitem wśród osób wykańczających dom lub mieszkanie stały się lamele. Te elementy dekoracyjne zwykle są wykorzystywane do ozdobienia ściany, niektórzy decydują się na ich zamontowanie również na suficie. W jaki sposób wykorzystać lamele w aranżacji wnętrza w nowoczesnym stylu?

Co to są lamele?

Lamele to coraz popularniejszy element dekoracji wnętrza, który zwykle montuje się na ścianie. Ich zadaniem jest nie tylko ozdobienie wnętrza, ale także wizualne powiększenie przestrzeni. Zaletą tego rozwiązania jest oczywiście atrakcyjny wygląd, nie bez znaczenia jest też fakt, że montaż tych elementów ozdobnych nie wiąże się z dużymi kosztami.

Lamele na ścianie sprawdzają się w różnych wnętrzach. Dobrze wyglądają na przykład w przedpokoju, ale także w salonie. Wiele osób decyduje się na zamontowanie ich na ścianie z telewizorem, takie rozwiązanie prezentuje się bardzo efektownie i daje iluzję większej przestrzeni. Osoby niemające pomysłu na atrakcyjną aranżację sypialni, powinny rozważyć montaż lameli na ścianie w sypialni (https://www.golddoor.pl/pl/menu/lamele/lamele-premium-1379.html). Dadzą one bardzo ładny efekt w miejscu, przy którym znajduje się łóżko, mogą się dobrze prezentować również na ścianach przylegających do dużego tapicerowanego zagłówka.

lamele na ścianie

Z czego mogą być wykonane?

Największą popularnością cieszą się lamele drewniane. Popularne są przede wszystkim te wykonane z sosny i jesionu oraz dębu. Wynika to z faktu, że te gatunki drewna są wyjątkowo trwałe, dzięki czemu można mieć pewność, że lamele wykonane właśnie z nich będą się dobrze prezentować przez wiele lat.

Co prawda osoby dekorujące swoje mieszkania najchętniej wybierają lamele z drewna, nie oznacza to jednak, że te ozdoby nie mogą być wykonane z innych materiałów. Niegdyś popularne były te zrobione z aluminium, obecnie dalej są dostępne w sklepach, jednakże decyduje się na nie stosunkowo niewielu ludzi.