Przytulna sypialnia

Jak urządzić przytulną sypialnię? Wyposażenie i dekoracje do sypialni

Łóżka

Łóżko do sypialni – najważniejsze kryteria wyboru

Wskazanie mebla, który jest sercem sypialni, nie jest trudnym zadaniem. To łóżko jest przecież tym, który w największym stopniu zasługuje na takie miano. Sytuacja zaczyna się komplikować wtedy, gdy pojawia się pytanie o to, który model wybrać. Czy znalezienie łóżka, które będzie nam służyć przez lata, rzeczywiście musi być jednak trudne?

Najważniejsze parametry łóżka do sypialni

Choć wybierając łóżko do sypialni dobrze jest brać pod uwagę szereg parametrów, najważniejszymi wydają się te, które odnoszą się do jego wymiarów. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest przecież podjęcie decyzji o udaniu się na zakupy, bez wcześniejszego zmierzenia pokoju. Niestety, często kończy się to odkryciem już po fakcie, że zamówione łóżko nie zmieści się w sypialni.

Choć jednak wielkość pokoju ma duży wpływ na wymiary łóżka sypialnianego, nie jest jedynym czynnikiem, który powinien być brany pod uwagę. Nie mniej ważne wydaje się dostosowanie parametrów wielkościowych łóżka do indywidualnych potrzeb osób korzystających z niego. Po co komuś łóżko naprawdę piękne, jeśli jest ono za małe, aby spać na nim w komfortowych warunkach? Przyjmuje się, że łóżka stworzone z myślą o jednej osobie powinny mieć około 80 centymetrów szerokości. Łóżka podwójne, nazywane też małżeńskimi, to z kolei meble mające przynajmniej 140 centymetrów szerokości. Długość łóżek zwykle wynosi 200 centymetrów, choć nie brakuje też mebli tworzonych z myślą o osobach o większym wzroście. Wszystkie parametry takich łóżek możesz sprawdzić na – https://novodom.pl/k/lozka.

łóżko do sypialni

Najbardziej pożądane cechy łóżka do sypialni

Jakiś czas temu od łóżka sypialnianego oczekiwano przede wszystkim odporności na uszkodzenia i długiej żywotności. Dzisiejsi odbiorcy są jednak zdecydowanie bardziej wymagający. Ich oczekiwania względem tego mebla zmieniają się z biegiem lat. Od przynajmniej kilku za olbrzymi atut łóżka do sypialni uważa się więc wezgłowie. Oczywiście, trudno utrzymywać, że jest to element niezbędny. Istnieje przecież duże prawdopodobieństwo, że poradzimy sobie bez niego. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że korzystanie z łózka jest znacznie wygodniejsze, gdy stanowi ono integralną część całości. Wezgłowie poprawia komfort i wygodę. Sprawdza się znakomicie zarówno podczas czytania w łóżku książki, jak i oglądania serialu. Zabezpiecza też ścianę przed przypadkowym ubrudzeniem.

Nie tylko wezgłowie sprawia jednak, że łóżko do sypialni jest postrzegane jako wyjątkowo atrakcyjne. Inną cechą wysoko pożądaną jest pełniona przez ten mebel funkcja przechowywania. Do niedawna była ona kojarzona przede wszystkim z kanapami w salonach, dziś jednak nie brakuje również mebli sypialnianych, które oferują swoim użytkownikom solidną, pojemną skrzynię na pościel. Co warte podkreślenia, skrzynię tę można wykorzystywać nie tylko zgodnie z jej nazwą. W wielu domach jest ona nieocenionym wsparciem także wtedy, gdy poszukuje się miejsca na rzadziej wykorzystywane ubrania, a nawet sprzęt AGD. Skrzynie na pościel są znakiem rozpoznawczym łóżek kontynentalnych i przyczyniają się do tego, że właśnie ten typ cieszy się coraz większą popularnością. W swojej ograniczonej pojemnościowo wersji są dziś jednak obecne także w innych modelach.