Przytulna sypialnia

Jak urządzić przytulną sypialnię? Wyposażenie i dekoracje do sypialni

Wyposażenie domu

Co warto wiedzieć o wiszących doniczkach?

Wiszące donice to bardzo popularne rozwiązanie, które pozwala w każdym mieszkaniu lub domu znacznie zwiększyć ilość roślin doniczkowych. Wiedzieć bowiem trzeba, że jest to bardzo popularny problem, gdyż w wielu obecnie budowanych mieszkaniach nie ma parapetów, a ilość półek bywa ograniczona. Zawieszone donice pozwalają poradzić sobie z tą niedogodnością i mimo wszystko posiadać wiele przyjemnych dla oka roślin.

Popularne rodzaje doniczek wiszących

Jak można się łatwo domyślić, na rynku można dostać wiele różnego typu wiszących doniczek. W zależności od tego, gdzie się chce je umieścić, zakupić można dostosowany do potrzeb model. Jakie są najpopularniejsze rozwiązania w tym zakresie?
Gdzie najczęściej umieszczane są kwiaty? Oczywiście przeważnie na takie cele przeznaczane są balkony lub tarasy. Problem tylko w tym, że przeważnie są to miejsca, gdzie nie da się niczego przykręcić. Rozwiązaniem tego problemu może być doniczka wisząca, która zawieszana jest na balustradzie. Jej montaż i demontaż jest banalnie prosty i zajmuje dosłownie kilka chwil.
Jeśli chodzi o domowe doniczki wiszące z https://kwiatydonice.pl/pl/c/Doniczki-wiszace/336, to można zetknąć się z dwoma wariantami — wieszanymi na ścianie lub na suficie. Bardzo często polecane jest to drugie rozwiązanie, które pozwala umieścić kwiaty na wysokości oczu, a jednocześnie nie zajmuje przestrzeni ściennej, więc zawsze można postawić przy ścianie szafę lub regał.

Z jakiego materiału powinna być wykonana wisząca donica?

doniczka która wysi

Osobną kwestią jest natomiast to, z jakiego tworzywa powinna być wykonana taka wisząca donica. Wiedzieć trzeba, że możliwości jest dość sporo, lecz szczególnie wyróżniają się dwa rozwiązania — doniczki metalowe i plastikowe.
Tak naprawdę wybór konkretnego tworzywa powinien być uzależniony od tego, gdzie dana donica będzie się znajdowała. Jeśli chodzi o donice zewnętrze, to poleca się modele plastikowe. Co prawda będą one narażone na działanie światła UV, które może doprowadzić do ich wyblaknięcia, lecz będą jednocześnie odporne na wilgoć i rdzę, która może dość szybko zniszczyć donice metalowe. Jeśli natomiast chodzi o doniczki wewnętrzne, to w tym wypadku wybór jest tak naprawdę dowolny i każdy może podjąć decyzję w zależności od tego, jakie ma potrzeby i gust.

Jakie kwiaty najlepiej czują się w wiszących donicach?

Wiele osób zastanawia się zapewne nad tym, czy każda roślina może być umieszczana w wiszącej donicy. Jak doskonale wiemy, hodowane rośliny wymagają bardzo precyzyjnie dobranego miejsca w domu, aby zapewnić im odpowiednie warunki do wzrostu. Jedne wolą miejsca silnie nasłonecznione, natomiast są i takie, które wolą pozostawać w cieniu. Logika nakazuje, że nie każda roślina może być umieszczona w wiszącej donicy.
Które rośliny szczególnie dobrze czują się w takiej doniczce? Jak się okazuje, jest to doskonała propozycja dla takich roślin jak pelargonie, begonie czy też surfinie. Dobrym wyborem będzie umieszczenie w wiszącej donicy również fuksji. Oczywiście nie można zapominać także o klasyce w przypadku wiszących donic, czyli o różnego rodzaju paprociach.