Wybór prześcieradła ma znaczenie!

Myślisz, że prześcieradło jest nieistotnym elementem wyposażenia sypialni? Nic bardziej mylnego! W końcu to z nim masz bezpośredni kontakt przez cały okres snu. Zobacz jakie prześcieradło warto kupić, aby spać wygodnie.

Rodzaj prześcieradła

Obecnie na rynku można spotkać prześcieradła z gumką lub bez niej. Które jest lepsze? Odpowiedź w tym przypadku jest prosta – to z gumką.

Tego typu prześcieradło bardzo dobrze przylego do powierzchni materaca, dzięki czemu nie przesuwa się i nie zsuwa podczas snu. Efektem jest maksymalny komfort podczas wypoczynku.

Nie bez znaczenia są także walory estetyczne. Dobrze przyleganie prześcieradło do materaca sprawia, że łóżko nie sprawia wrażenia utrzymanego w nieporządku.

Materiał prześcieradła

Jeśli już zdecydujesz się na zakup prześcieradła z gumką, to warto zastanowić się na materiałem, z którego ma być wykonane. Najbardziej popularne są dwa rodzaje: frotte i jersey.

Prześcieradła frotte z gumką są dobrym rozwiązaniem na sezon zimowy, bo lepiej trzymają ciepło. Z drugiej strony zarzuca im się szorstkość – dla wielu osób są niezbyt przyjemne w dotyku. Z kolei prześcieradła jersey z gumką mają powierzchnię bardziej przyjemną dla skóry. Lepiej przepuszczają powietrze, co sprawdzi się w sezonie letnim i w przypadku osób, które lubią uczucie przyjemnego chłodu podczas snu.