Wybór łóżka sypialnianego

Wybór odpowiedniego łóżka to jedna z najważniejszych kwestii podczas aranżacji sypialni. Należy zwrócić uwagę nie tylko na jego walory estetyczne, ale również na funkcjonalność, wielkość i jakość wykonania. Aby dobrze dobrać łóżko do swojego pomieszczenia, warto zwrócić uwagę na kilka czynników.

Materac dołączony do łóżka

Materac to część łóżka, w którą zdecydowanie warto zainwestować najwięcej. To na nim ostatecznie się śpi i odpoczywa. Wybór materaca z jak najlepszej jakości sprężynami to absolutna podstawa. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie wybranego modelu w sklepie stacjonarnym jeszcze przed zakupem.

Materac dołączony do łóżka

Rama łóżka sypialnianego

Rama łóżka jest nie mniej ważna od wysokiej jakości materaca. Należy zwrócić uwagę na to, z jakiego tworzywa została wykonana oraz w jaki sposób są łączone jej poszczególne elementy. Warto również zwrócić uwagę na długość gwarancji w przypadku każdego elementu łóżka.

Stelaż łóżka

Od spodu łóżka zależy to, jak długo ono wytrzyma. Jeśli dno się załamie, materac straci podparcie i łóżko stanie się bezużyteczne. Z tego względu warto zainwestować w dobrej jakości spód. Powinien być on wykonany z solidnych listew. Ich rozstaw należy dobierać zależnie od rodzaju materaca.

Pościel

Ostatnią i najprzyjemniejszą do wyboru rzeczą jest odpowiednia pościel. Najlepiej, by była wykonana ze 100% bawełny. Zależnie od własnych potrzeb można wybrać prześcieradło klasyczne lub na gumkę (które można wygodnie rozłożyć), poszewki o różnych wzorach oraz dobrej jakości kołdrę i poduszkę.