Wybieramy prześcieradło do ekologicznej sypialni

Styl ekologiczny to nie tylko charakterystyczny design, ale także funkcjonowanie w zgodzie z naturą. Aby spokojnie zasnąć, potrzebujemy przede wszystkim wygodnego łóżka, ale także – przewiewnego i naturalnego okrycia. Poniżej kilka informacji, które pomogą nam wybrać odpowiedni krój i gatunek materiału.

Typ i krój

Po wyborze materaca, dobranego do naszej wagi, wzrostu, przyzwyczajeń i potrzeb, przychodzi czas na prześcieradło. W szerokiej ofercie firm produkujących tekstylia do sypialni, znajdziemy przede wszystkim prześcieradła jersey z gumką, prześcieradła klasyczne (wykrojony i estetycznie obszyty materiał), a także wariacje wcześniej wymienionych.

Czy warto kupować prześcieradła z gumką? Są one zdecydowanie wygodniejsze w trakcie użytkowania, nie przesuwają się i nie ściągają. Natomiast okrycia klasyczne to przede wszystkim niższy koszt i elegancja wykonania.

Materiały

W doborze prześcieradła warto zwrócić uwagę na naturalne składniki, ale także porę roku, w której będzie wykorzystywane (wyższe temperatury w pomieszczeniu) oraz rodzaj łóżka czy tapczanu. Zdecydowanie uniwersalną, delikatną dla skóry tkaniną jest jersey bawełniany, lekko rozciągliwy, dobrze znoszący pranie. W domu prawdziwych ekologów idealnie sprawdzi się len.