Poduszki dekoracyjne – szybki sposób na odświeżenie salonu

poduszki dekoracyjne

Jednym z najważniejszych elementów gustownego wnętrza są dodatki. To one tworzą klimat. Mogą sprawić, że pomieszczenie będzie eleganckie, przytulne i ciekawe. Jak wybrać poduszki, które pomogą odświeżyć wystrój?

Poduszki ozdobne – Szybki sposób na zmianę

Poduszki to idealny sposób na odświeżenie wystroju mieszkania. Dzięki nim bez większych problemów możemy zmienić nastrój panujący w pokoju dziennym. Warto pomyśleć o tym, gdy od wielu dni męczy nas brak słońca.

Wybierając kolor poduszek, koniecznie trzeba dopasować je do wystroju pokoju. Kolor należy dopasować do barw, jakie mamy na zasłonach, elementach dekoracyjnych czy ścianach. Dzięki temu stworzymy spójne wnętrze, które będzie eleganckie i gustowne.

Rozmiar i kształt poduszek dekoracyjnych

Kolejnym elementem, nad którym trzeba się zastanowić, wybierając poduszki dekoracyjne jest ich rozmiar oraz kształt.

Warto pamiętać, że nie wszystkie poduszki muszą mieć takie same wymiary. Kupując poduszki dekoracyjne sklep internetowy warto wybrać większe poduszki, które ułożymy skrajnie na końcach sofy. Na nich warto położyć mniejsze.

Układając poduszki można również skoncentrować się na takich samych rozmiarach. Układając po 2 poduszki na krańcach kanapy uzyskamy lustrzane odbicie. Na środku warto wykorzystać inną poduszkę. Może ona różnić się kształtem lub kolorem.

Dekorując sofę warto również wybierać poduszki o różnych kształtach:

  • kwadratowe,
  • okrągłe,
  • prostokątne,
  • trójkątne.

Zróżnicowanie kształtów, rozmiarów i kolorów sprawi, że sofa będzie niebanalna i stanie się najciekawszym elementem wystroju salonu.