Paca do fugowania – co warto o niej wiedzieć?

Fugowanie wbrew pozorom jest bardzo trudnym zadaniem, dlatego też warto wyposażyć się w profesjonalny sprzęt, który nie tylko ułatwi, ale przede wszystkim przyśpieszy pracę. Przydać może się nie tylko porządna paca do fugowani, ale również gąbka do fugowania, skrobak do fug, szpatułki i profesjonalny pistolet do fugowania.

Dobra paca do fugowania

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim wybranie porządnej pacy do fugowania, która w doświadczonych rękach potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Godne polecenia są przede wszystkim specjalne pace z gumką, przy pomocy których można precyzyjnie wypełnić wolne przestrzenie pomiędzy płytkami. Pace plastikowe wbrew pozorom są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu będą nam sprawnie służyć przez wiele długich lat użytkowania. Dużą zaletą plastikowych pac jest przede wszystkim to, że są one bardzo lekkie i co najważniejsze niwelują ryzyko porysowania płytek.

Solidne narzędzi do fugowania

Gumowa paca do fugowania produkowana jest o różnej twardości gumy. Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na szerokość fug, dzięki czemu będzie można dobrać idealną pacę. Godne uwagi są nowoczesne pace z wymiennymi podstawkami, które pozwalają wykorzystać jedną rączkę do kliku rodzajów gum. Inwestycja w takie packi to spora oszczędność pieniędzy i miejsca w skrzyńce na narzędzia. W pierwszej kolejności warto rozglądać się za oryginalnym sprzętem od renomowanego producenta, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.