Przytulna sypialnia

Jak urządzić przytulną sypialnię? Wyposażenie i dekoracje do sypialni

Lifestyle

Ozdabianie świec – ciekawe inspiracje

Ozdabianie świec to doskonały patent na dodanie im indywidualnego charakteru i wyjątkowego uroku. Istnieje wiele kreatywnych i niestandardowych pomysłów na to, jak ozdobić świeczki, które będą pasować do różnych okazji i stylów wnętrzarskich, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. 

Najlepsze pomysły na ozdabianie świec

Najczęściej spotykanym pomysłem jest zastosowanie suszonych kwiatów i liści. Należy przykleić je na zewnątrz szklanego pojemnika przy użyciu kleju do rzemiosła, co stworzy efektowny i charakterystyczny wygląd świecy. Suszone kwiaty dodają delikatności i szykowności, a liście wprowadzają rustykalny urok. Jeśli interesują Cię pomysły na ozdabianie świec, to ciekawe może być też użycie kolorowych nici lub sznurków do okręcenia świecy. Możesz w tym celu zawiązać kilka nitkowych kokard naokoło świecy lub stworzyć geometryczne wzory, które będą prezentować się wyjątkowo pięknie. Pamiętaj, aby świece były:

  • estetyczne;
  • funkcjonalne;
  • pasujące do wystroju Twojego wnętrza.

Inne pomysły na ozdabianie świec możesz wziąć ze wpisu na blogu topwosk.

Jak kreatywnie ozdobić świecę?

Godnym uwagi sposobem na ozdobienie świecy jest użycie masy perłowej bądź popularnego brokatu. W tym celu nałóż cienką warstwę kleju na zewnątrz świecy, a następnie posyp klej masą perłową lub brokatem. Efekt będzie bardzo szykowny i nadający się nawet na szczególnie wyjątkowe okazje. Ciekawym pomysłem jest także zastosowanie rysunków czy wzorów na specjalnym papierze do decoupage’u. Wycięte kształty z papieru przyklej na zewnętrzną część świecy, a następnie pokryj ją warstwą solidnego lakieru, aby całość była skutecznie zabezpieczona. Jednym z najbardziej popularnych sposobów na ozdabianie świec jest także używanie specjalnych naklejek. Obecnie na rynku dostępne są różnorodne naklejki tematyczne, które umożliwiają szybkie i łatwe ozdobienie świec w zależności od konkretnej okazji.