Jak wybrać stolik kawowy?

Stolik kawowy to często jeden z najważniejszych elementów umeblowania w salonie. Sprawia, że ten nabywa niepowtarzalnego charakteru. Niemniej jednak dokonanie prawidłowego wyboru w wielu przypadkach może być utrudnione. Jak wybrać stolik w taki sposób, aby pasował do salonu? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Nowe możliwości

Aktualnie producenci zaoferować mogą stolik kawowy drewniany, szklany, czy też wykonany z tworzywa sztucznego. Każdy z nich posiada określone zalety, aczkolwiek rozwiązaniem, które sprawdzi się niemalże zawsze jest ponadczasowe drewno.

Wybrać można pomiędzy dwoma podstawowymi rodzajami. Drewniane stoliki kawowe mogą odznaczać się prostotą formy i być połączone z innymi materiałami lub być przyozdobione w dużą ilość szczegółów. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie sprawdzi się w salonie.

Jaki stolik wybrać?

Nowoczesne stoliki kawowe drewniane charakteryzujące się minimalistycznym wzornictwem najczęściej łączone są z innymi materiałami. Szczególnie ciekawym przykładem może być połączenie drewnianego blatu wraz ze smukłą metalową podstawą. Tego rodzaju stoliki sprawdzą się szczególnie dobrze w nowocześnie umeblowanym salonie.

Z kolei klasyczne stoliki wykonane wyłącznie z drewna są często przyozdobione i charakteryzują się “cięższym” wyglądem. Są one równie uniwersalne, jak nowoczesne rozwiązania, aczkolwiek sprawdzą się szczególnie dobrze w przypadku nieco bardziej nowoczesnych przestrzeni. Przykładowo w salonie umeblowanym w klasyczną sofę z dużymi poduszkami.