Dywan sizalowy i jego zalety

dywan sizalowy

Dywan z sizalu, czyli z czego?

Dywany sizalowe to inaczej dywany sznurkowe, a swoją nazwę zawdzięczają twardym włóknom, z których są wykonane. Sizal to materiał, otrzymywany ze specjalnego gatunku agawy. Dzięki temu jest niezwykle wytrzymały, odporny na uszkodzenia i trwały. Specjalne, tkane na płasko dywany sizalowe mają ciasne sploty, które sprawiają, że dywany nie przyjmują zabrudzeń i z powodzeniem mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, np. na tarasach.

Niezwykle odporny dywan sizalowy

Ponieważ dywany sizalowe są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, rekomendowane są wszystkim właścicielom zwierząt, którzy nie mogą pozwolić sobie na zwykle dywany ze względu na możliwość ich zniszczenia przez swoich pupili. Tego typu dywany mogą być czyszczone i odkurzane każdego dnia, bez obaw o uszkodzenie ich struktury. Dywany z sizalu nie przyjmują zabrudzeń, dzięki czemu są łatwiejsze w utrzymaniu czystości i możemy mieć pewność, że nic nie wniknie w ich strukturę i nie pozostawi trudnych do usunięcia plam. Ze względu na swoją ponadprzeciętną wytrzymałość, dywany sizalowe przeznaczone są szczególnie do pomieszczeń o natężonym ruchu, w których wymagamy praktycznych rozwiązań, jak np. korytarze, hole, przedpokoje.

dywan sizalowy

Modny element wyposażenia wnętrza

Zaletą dywanów sizalowych jest nie tylko wytrzymałość, ale również ponadczasowy design. Dywany sznurkowe sprawdzą się zarówno jako dodatek do minimalistycznych wnętrz, jak i pomieszczeń klasycznych oraz eleganckich. Wszystko zależy do tego, czy postawimy na stonowany dywan w neutralnych kolorach, wybierzemy wzór w romby lub mozaikę, a może zdecydujemy się na interesujący, intensywny kolor, który zwróci uwagę każdego gościa? Pewne jest, że z dywanem sizalowym możemy podkreślić niepowtarzalny charakter każdego nowoczesnego wnętrza.