Aranżacja mieszkania – otwarta przestrzeń czy dodatkowe ściany?

Wśród propozycji aranżacji wnętrz co chwilę pojawiają się nowe rozwiązania, a trendy zmieniają się w zaskakującym tempie. Dotyczą one nie tylko tego, jak udekorować pomieszczenia, ale również najbardziej funkcjonalnych układów. Jednym z modniejszych rozwiązań jest burzenie ścian i otwieranie przestrzeni. Takie rozwiązania mają jednak swoje minusy, a domownikom może brakować prywatności lub możliwości oddzielenia części mieszkania. Odpowiedzią na ten problem są drzwi przesuwne wewnętrzne.

Otwarta przestrzeń


Rozsuwane drzwi umożliwiają stworzenie efektu dużej, otwartej przestrzeni. Szczególnie jeśli sięgają od podłogi aż do sufitu. Bez problemu można więc stworzyć salon połączony z aneksem kuchennym lub sypialnią. Ciekawym rozwiązaniem są systemy wewnętrznych drzwi przesuwnych, których prowadnice montowane są wewnątrz ścian. Skrzydło takich drzwi może zostać zupełnie ukryte.

Możliwość oddzielenia


Opcja ponownego rozdzielenia pomieszczeń jest powodem, dla którego coraz więcej osób decyduje się na drzwi przesuwne, zamiast zwyczajnie wyburzać ściany. Dzięki mnogości wzorów i tworzyw, można za ich pomocą uzyskać różnorodne efekty. Drewniane skrzydła szczelnie odgrodzą od siebie pokoje, podczas kiedy przeszklone umożliwią obserwacje tego, co dzieje się po drugiej stronie. Ostatnie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w pokojach dziecięcych.
Drzwi rozsuwane okazują się być doskonałym kompromisem pomiędzy otwartą przestrzenią w mieszkaniu a zapewnieniem domownikom prywatności. Mnogość wzorów pozwala na dopasowanie ich do każdego stylu wnętrzarskiego.