Jak urządzić funkcjonalną sypialnię?

sypialnia

Pytanie, jak urządzić sypialnie nie jednemu właścicielowi mieszkania spędza sen z powiek. Sypialnia nie jest łatwym do urządzenia pomieszczeniem. Z jednej strony chcieli byśmy, by była to przestrzeń intymna, zmysłowa i zupełnie prywatna. Z drugiej strony z sypialni często robimy pokój typowo użytkowy, do którego wrzucamy szafę, biurko do pracy, czy rower stacjonarny, który z czasem przeistacza się w podręczny wieszak na ciuchy, dlatego chcielibyśmy aby sypialnia była również funkcjonalna. Jak urządzić sypialnię, by funkcja użytkowa i estetyczna współgrały ze sobą?

Wbudowane szafy w sypialni

W niewielkiej sypialni liczy się każdy centymetr. Szafy do zabudowy, robione pod wymiar, zagwarantują optymalne wykorzystanie przestrzenie. Jednocześnie sami możemy zaplanować jak będzie wyglądała nasza szafa w środku. Jak dużo będzie miejsca na wieszaki, ile będzie półek i ile szuflad będziemy potrzebować. Szafa musi być skrojona idealnie do naszych indywidualnych potrzeb.

Łóżko najważniejsze

Funkcjonalność funkcjonalnością, ale najważniejsze w sypialni jest łóżko. Jest to centralne miejsce sypialni i musi się kojarzyć z relaksem i wypoczynkiem. Jak to osiągnąć? Przytulny koc, dużo miękkich poduszek, przyjemna pościel, i najważniejsze, idealnie dobrany materac do naszych potrzeb. To wszystko okraszone nastrojowym światłem i mamy przepis na dobry, regenerujący sen i odpoczynek, o którym tak marzymy w sypialni.

Miejsce do pracy

Kolejnym pytaniem, które często się pojawia, jest jak urządzić sypialnię, gdy musi w niej być biurko przy którym będziemy pracować. Nie jest to sytuacja komfortowa, ale niestety, czasami nie mamy innego wyjścia.

Najważniejsze, by nasze miejsce pracy było dobrze oświetlone. Miejsce, postawienia biurka niejako narzuca się samo. Aranżacja sypialni musi tak wyglądać, by biurko stało jak najbliżej okna. Światło dzienne jest nieocenione w czasie długich godzin pracy.

Inspiracje wystroju sypialni, gdy musimy połączyć w niej funkcję użytkową z wypoczynkową nie jest łatwo znaleźć. Aranżacja takiej sypialni wymaga inwencji, kreatywności oraz dokładnego planu, w którym rozliczymy się z każdym centymetrem sypialni.