Co wpływa na cenę mieszkania?

kuchnia w nowym mieszkaniu

Nowe mieszkania we Wrocławiu i Krakowie kuszą atrakcyjnymi cenami. To też miasta, w których mieszkać chce coraz większa liczba ludzi. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa w tych miastach i na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego lokum?

Jak wybrać mieszkanie do kupienia?

Pierwszym wyznacznikiem tego, czy dane mieszkanie może zostać zakupione, jest cena. To też niestety najbardziej odczuwalny aspekt, a na ostateczną wysokość kosztów, jakie będziemy musieli ponieść, kupując nowe mieszkanie, wpływ ma metraż. Średnie ceny za metr kwadratowy zależą od lokalizacji oraz wielkości mieszkania, położenia od centrum czy od ważnych punktów (typu lotnisko). Aby wybrać mieszkanie do kupienia, warto najpierw zapoznać się z rynkiem nieruchomości (zobacz np. ofertę mieszkań we Wrocławiu Lokum Deweloper), ponieważ takie postępowanie na pewno pozwoli na lepszą selekcję ofert. Nowe mieszkania we Wrocławiu i Krakowie, a także ich koszt są bardzo różne, a na ich cenę wpływa wiele czynników, w tym również wybór miasta (Wrocław czy Kraków).

Piętro ma znaczenie!

Jeżeli chcemy wybrać mieszkanie do kupienia, kolejnym elementem, na który zawracamy uwagę, jest położenie (piętro). Osoby starsze zwykle wybierają mieszkania niżej położone, a szczególnie wtedy, kiedy blok nie jest wyposażony w windę. Podobnie rodziny z dziećmi. Jeżeli z kolei nie zwracasz uwagi na obecność windy, zaś nie lubisz mieć sąsiadów nad głową, wówczas możesz wybrać najwyższe piętro, gdzie dodatkowo będzie możliwe podziwianie widoków. Zwykle też najwyższe piętra charakteryzują się najwyższą ceną. Mieszkania położone niżej są tańsze, choć nie zawsze ta jest i w głównej mierze ceny zależą od dewelopera. Coraz rzadziej także spotyka się bloki, w których znajduje się parter (mieszkania położone na parterze).