3 sposoby na optyczne powiększenie małej sypialni

Nawet małą przestrzeń można wizualnie powiększyć za pomocą sztuczek, których możemy nauczyć się od zawodowych projektantów wnętrz. Oto 3 sposoby na to, aby nasza niewielka sypialnia zyskała nowy wygląd.

lustro stojące do sypialni

  1. Jasne barwy

Dekoratorzy wnętrz gdy chcą optycznie powiększyć przestrzeń, rozjaśniają ją. Dotyczy to nie tylko koloru ścian, ale też podłogi, mebli, a nawet dodatków dekoracyjnych takich jak zasłony. Jasne barwy odbijają światło i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe, niż gdy pomalujemy je ciemnymi farbami i wyposażymy w meble o ciemnych kolorach.

  1. Minimalizm

Chcąc powiększyć przestrzeń pozbądźmy się zbędnych rzeczy. Modny minimalistyczny styl pozwoli nie tylko na wizualne powiększenie przestrzeni, ale także na zapanowanie nad porządkiem. Mniej rzeczy to mniej sprzątania i jednocześnie więcej miejsca.

  1. Lustra

Projektanci wnętrz chętnie wykorzystują zwierciadła jako element dekoracyjny. Warto wstawić właściwe lustra do sypialni, aby optycznie powiększyć przestrzeń i nadać pomieszczeniu nowego charakteru. Tafle odbijające światło pomogą rozjaśnić wnętrze, dzięki czemu będzie ono sprawiać wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Zwłaszcza, jeśli nasze nowe lustro do sypialni nie będzie miało dużej, ciężkiej ramy.