Jak wygląda styl ludwika?

Każdy chciałby znaleźć styl mieszkania, który będzie odpowiedni dla niego i idealnie odda jego charakter. Przy tym wszystko powinno być estetyczne i funkcjonalne. Taki właśnie jest, modny jeszcze do teraz styl ludwikowski.

Czym się on charakteryzuje?
Przede wszystkim są to meble wykonane zazwyczaj z drewna dębowego, dzięki czemu charakteryzują się wysoką trwałością, a ich dobra jakość jest niezaprzeczalna. Barwa ich kolorów jest różna i można spotkać zarówno ciemniejsze, jak i jaśniejsze odcienie drewna.

W przypadku mebli prezentujących ten styl nie możemy mówić o lekkości. Są to gładkie linie, lecz same meble mają ciężkie kształty i kojarzą się z pewną masywnością.

Bardzo charakterystyczne jest wyjątkowe krzesło ludwik. Jest to gięta linia ramy, a także krzywoliniowe oparcie. Nogi najczęściej są esowate, a spotkanie ich jako prostych jest bardzo rzadkie. Jednak jeśli są już proste, to zazwyczaj bardzo bogato zdobione. Tylne nogi natomiast, mają kształt szablasty.

Jeśli ktoś potrafi sobie wyobrazić takie krzesło, natychmiast będzie miał przed oczami cały wystrój mieszkania w tym stylu. Wszystkie meble mają podobne cechy.

Dla kogo jest ten styl?
Praktycznie dla każdego, kto lubi czuć elegancję w swoim mieszkaniu i nie przeszkadzają mu motywy starych stylów. Jeśli ktoś natomiast jest zakochany w stylu klasycznym lub rokoko, także są to idealne meble dla niego, jako połączenie między innymi tych dwóch styli.