Prezenty, które ucieszą mamę każdego niemowlęcia

rożki niemowlęce TrilliNarodziny nowego członka rodziny są świetną okazją do sprezentowania niewielkiego upominku, który będzie służył nie tylko dziecku, ale również mamie. Zakup prezentów, takich jak laktator, inhalator, czy krem na piekące brodawki sutkowe może zostać uznany za nietakt. Decydując się na zakup jakiegoś akcesorium, warto zdecydować się na ponadczasową klasykę.

Lista podarunków wywołujących uśmiech na twarzy mamy i malucha:

 

  1. Maskotka w kontrastowych kolorach- przez lata uważano, że pluszowe zabawki powodują alergię, aktualne zalecenia nie zabraniają podawania im niemowlętom; kontrastowe kolory takie jak np. biały i czarne będą stymulowały układ nerwowy małego człowieka do rozwoju.
  2. Otulacz- nic tak nie koi jak przytulenie przez mamę, jednak nie zawsze jest to możliwe, dlatego warto sprezentować młodej mamie otulacz, który zastąpi ją w potrzebnych chwilach.
  3. Rożki niemowlęce- to gadżet uważany za hit przez każdą mamę; grube i nieporęczne beciki odchodzą powoli do lamusa oddając swoje miejsce rożkom. Niemowlęce rożki wykonane są z oddychających tkanin, które umożliwiają przebywanie w nich dziecku przez dłuższy czas.

Młode mamy często nie chcą żadnych prezentów, warto jednak przekonać je do przyjęcia drobnego upominku. Zakup rożków niemowlęcych, czy kompletów pościeli warto wcześniej skonsultować z bliską mamie osobą, która podpowie nam, jaki wzór spodobałby się świeżo upieczonej rodzicielce.