Jak dobrać rolety do wnętrza?

wewnętrzne rolety na oknaRolety są bardzo funkcjonalnym urządzeniem, mającym na celu zaciemnienie wnętrza, ochronę go przed wpadającym światłem słonecznym oraz zapewnienie prywatności przebywającym w nim osobom.

Pomimo swojej ogromnej praktyczności, rolety mogą także pełnić funkcję dekoracyjną, tworząc niepowtarzalną i wyjątkową aranżację okna. Jak wybrać rolety , by jak najlepiej pasowały do charakteru wnętrza, nie tracąc nic ze swej funkcjonalności?

Rolety dzień noc na wymiar, austriackie, rzymskie – jakie wybrać?

Dobór odpowiedniego rodzaju rolety na okna jest bardzo ważny. Proste, standardowe modele świetnie sprawdzają się w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Do takich pomieszczeń doskonale też będą pasować rolety dzień noc na wymiar. Składają się z one z naprzemiennie ułożonych pasów kolorowej tkaniny oraz przezroczystej siateczki.

Do wnętrz urządzonych bardziej klasycznie, doskonale będą pasować rolety rzymskie lub austriackie. Te pierwsze zbudowane są z efektownego materiału, który w trakcie zwijanie rolety układa się w imponujące fałdy. Rolety austriackie z kolei, układają się w malownicze bufy. Rolety tego typu doskonałe będą w bogatych, klasycznie urządzonych wnętrzach.

Wybór koloru i materiału

Od materiału rolety zależeć będzie, w jakim stopniu zaciemni ona pomieszczenie. Im ciemniejszym i grubszy materiał, tym mniej słonecznego światła dostanie się do wnętrza.

Kolor materiału może być naprawdę dowolny. I tylko trzeba się zastanowić, czy rozsądne jest zamawianie rolet z aktualnie modnych kolorów, które za rok wyjdą z mody? Chyba lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w klasyczne barwy, co sprawi, że rolety posłużą jeszcze przez wiele lat.