Jak kupować prześcieradło?

Trudno zaprzeczyć, że to na jakim śpi się prześcieradle ma wpływ na to, czy budzi się wyspanym czy też nie. Chodzi przede wszystkim o miękkość prześcieradła oraz delikatność materiału, z jakiego jest ono uszyte. Co więcej, liczy się też to, jakiego rozmiaru jest dane prześcieradło.

Wybór rozmiaru prześcieradła

Wielkość prześcieradła, podobnie jak wielkość łóżka określa się poprzez długość i szerokość. Z tego też względu, przynajmniej pozornie wybór odpowiedniego rozmiaru prześcieradła powinien być bardzo prosty. Wydaje się, że wystarczy kupić prześcieradło o tych samych rozmiarach co łóżko. Niemniej jednak nie do końca tak to wygląda.

Przykładowo, jeśli posiada się prześcieradło z gumką 160×200, nie oznacza to wcale, że jest ono odpowiednie tylko na dwumetrowe łóżko mające 160 cm szerokości. Zwykle lepiej nadaje się ono do założenia na łóżko, które jest odrobinę większe. Lepiej jest bowiem nieco naciągnąć prześcieradło, gdyż nie powstają wtedy w ogóle żadne fałdy.

Jeśli jednak chodzi o zwykłe prześcieradło, w przeciwieństwie do wspomnianego prześcieradła z gumką 160×200, raczej nie powinno być ono nigdy w ogóle mniejsze od łóżka. W tym przypadku bowiem nie ma raczej mowy o jakimś znacznym wydłużeniu prześcieradła, więc nie jest ono w stanie przykryć łóżka, od którego jest zdecydowanie krótsze i węższe.