Rolety plisowane – innowacyjne rozwiązania okienne

Niepowtarzalne dekoracje okienne nie tylko cieszą oko domowników i nadają pomieszczeniom niepowtarzalnego i oryginalnego charakteru, ale również zapewniają maksimum prywatności, a także chronią przed zbyt dużą ilością światła.

Czy rolety plisowane pasują do każdego okna?

wyjątkowe rolety plisowaneOdpowiedź brzmi: tak! Rolety plisowane zwane również plisami to fantastyczne, bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które zapewnia maksimum prywatności przy minimum wysiłku. Plisy okienne świetnie prezentować się będą w dużym oknie salonowym, w sypialni, spiżarni, łazience czy przestrzeni biurowej. Można samemu w bardzo łatwy sposób regulować ilość światła, jakie wpada do pokoju, ponieważ dzięki specjalnemu mechanizmowi plisy można podnosić i opuszczać z obu stron, tj. z góry i z dołu. W ten sposób można okno zasłonić jedynie do połowy począwszy od jego dolnej partii lub tylko jego środkową część, w zależności od preferencji. Rolety plisowane są bardzo ciekawym, nowoczesnym, a zarazem bardzo estetycznym rozwiązaniem dla wszystkich profili okiennych.

Rolety plisowane i sposób ich montażu

Plisy doskonale sprawdzają się w szczególności w wąskich wnękach okiennych, a także w przypadku okien o nietypowych kształtach, gdzie standardowe rolety nie sprawdzą się zupełnie. Można je montować na kilka różnych sposobów. Pierwszy z nich to montaż bezinwazyjny, który jest możliwy dzięki specjalnemu mechanizmowi dostosowanemu do ram okiennych o różnych grubościach. Jest to bardzo prosty i funkcjonalny sposób bez konieczności użycia wiertarki. W ten sposób istnieje możliwość szybkiego demontażu plisy w momencie, kiedy chcemy wyczyścić okna. Z kolei montaż inwazyjny zakłada założenie plisy pomiędzy listwy przyszybowe.