Bawełniane i piankowe dywaniki łazienkowe

Porządne dywaniki łazienkowe chronią nas nie tylko przed bardzo nieprzyjemnym chłodem płytek podłogowych, ale również przed poślizgnięciem i groźnym upadkiem. Dywaniki powinny być wykonane z trwałego i bardzo szybko schnącego materiału. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie tworzywo warto wybrać w pierwszej kolejności, aby w 100% spełniało swoje funkcje.

Bawełniane dywaniki łazienkowe

Bawełna w dzisiejszych czasach jest najpopularniejszym materiałem, z którego wykonany jest często elegancki łazienkowy dywanik, który można dopasować niemal do każdego wnętrza. Materiał ten bardzo szybko chłonie wodę i co najważniejsze jest łatwy w utrzymaniu czystości. Bardzo przyjemne w dotyku są przede wszystkim dywaniki frotte, które do złudzenia przypominają fakturę ręcznika. Warto rozglądać się przede wszystkim za tymi modelami, które na spodniej warstwie mają specjalną matę antypoślizgową.

Piankowe dywaniki do łazienki

W Polsce w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się piankowe dywaniki, które są tanie, praktyczne i łatwo je utrzymać w idealnej czystości. Niestety piankowe dywaniki nie zawsze są zbyt estetyczne, dlatego też wiele osób rezygnuje z ich zakupu. W minimalistycznych aranżacjach wnętrz najlepiej sprawdzą się białe lub beżowe dywaniki piankowe.