Kilka pomysłów na wystrój dziecięcego pokoju

Urządzenie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie dla wszystkich młodych rodziców. Dziecko zmienia się praktycznie z miesiąca na miesiąc – inne potrzeby ma niemowlak, inne dwulatek, a zupełnie inne pięcioletni kawaler. Cała sztuka polega na tym, aby urządzić pokój w taki sposób, żeby służył dziecku przez kilka lat. Oto kilka pomysłów na oryginalny wystrój dziecięcego pokoju.

Meble i dziecko rosną równocześnie
Wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego są meble modułowe, które rosną razem z dzieckiem. Łóżeczko dla niemowlaka można przestawić w taki sposób, aby komfortowo mieścił się w nim kilkulatek. Oprócz dużej funkcjonalności, meble modułowe charakteryzują się również bogatą kolorystyką, dzięki której pasować będą do każdego wnętrza.

Nocna magia – farba fluorescencyjna
Wyjątkowy efekt, nie tylko w pokoju dziecięcym, daje zastosowanie świecącej farby. Farba fluorescencyjna może być użyta na przykład do dekoracji sufitu – gwiezdne konstelacje świecące w nocy zapewnią każdemu maluchowi spokojny sen. Świecącą farbą można także na ścianie przy dziecięcym łóżeczku namalować ulubionych bohaterów z bajek, którym zadaniem będzie odganianie nocnych koszmarów dziecka. Dzięki takim rozwiązaniom, świecąca farba nie tylko ma niesamowity efekt wizualny ale również pozytywnie przyczynia się do spokojnego snu malucha.

Najlepsza zabawa – tablica do rysunków
Sen z powiek wielu rodzicom spędza ulubiona zabawa dzieci – czyli rysowanie i malowanie po ścianach. Planując wystrój dziecięcego pokoju warto dać maluchowi przestrzeń na artystyczną twórczość. Wystarczy w tym celu tuż nad podłogą – do wysokości około metra umieścić specjalną zmywalną tablicę, po której dziecko będzie mogło do woli malować. Dziecku zapewni ona możliwość kreatywnego i twórczego rozwoju, a rodzicom z pewnością zaoszczędzi wielu nerwów i stresów o czystość ścian w dziecięcych pokoikach.