Pościel z polaru

Szukając pościeli na łóżko, najtrudniej jest znaleźć pościel 200×220. Pościel na łóżko 200×220 jest duża, a co za tym idzie najdroższa, zatem kiedy już ją kupujemy, warto być przekonanym o dobrym wyborze.

Z pośród wszystkich materiałów na pościel, najmniej mówi się o pościeli z polaru. Polar nie kojarzy się z pościelą. Najczystszym skojarzeniem na słowo polar jest bluza lub czapka.

Jakie zalety ma polar?

Polar jest materiałem syntetycznym, który wykonuje się z poliestru. Właściwości cieplne tego materiału są porównywalne do bawełny, polar jest jednak przyjemniejszy w dotyku oraz lżejszy, a dzięki temu daje poczucie niezwykłego komfortu. Ponadto polar ma specjalną strukturę, która jest z jednej strony dobrze przepuszczalna dla powietrza oraz z drugiej odprowadza pot na zewnątrz (dzięki tym właściwościom rozpoczęto jego wykorzystywanie w przemyśle tekstylnym, do produkcji bluz oraz czapek i rękawiczek).

Polar jest również materiałem antyalergicznym (dzięki czemu mogą go spokojnie wykorzystywać alergicy), a ponadto można go często i łatwo wyprać, głównie dlatego, że szybko schnie.

Szukając zatem pościeli na łóżko, możemy zwrócić na ten doskonały choć jeszcze niezbyt popularny materiał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *