Pościel z polaru

Szukając pościeli na łóżko, najtrudniej jest znaleźć pościel 200×220. Pościel na łóżko 200×220 jest duża, a co za tym idzie najdroższa, zatem kiedy już ją kupujemy, warto być przekonanym o dobrym wyborze.

Z pośród wszystkich materiałów na pościel, najmniej mówi się o pościeli z polaru. Polar nie kojarzy się z pościelą. Najczystszym skojarzeniem na słowo polar jest bluza lub czapka.

Jakie zalety ma polar?

Polar jest materiałem syntetycznym, który wykonuje się z poliestru. Właściwości cieplne tego materiału są porównywalne do bawełny, polar jest jednak przyjemniejszy w dotyku oraz lżejszy, a dzięki temu daje poczucie niezwykłego komfortu. Ponadto polar ma specjalną strukturę, która jest z jednej strony dobrze przepuszczalna dla powietrza oraz z drugiej odprowadza pot na zewnątrz (dzięki tym właściwościom rozpoczęto jego wykorzystywanie w przemyśle tekstylnym, do produkcji bluz oraz czapek i rękawiczek).

Polar jest również materiałem antyalergicznym (dzięki czemu mogą go spokojnie wykorzystywać alergicy), a ponadto można go często i łatwo wyprać, głównie dlatego, że szybko schnie.

Szukając zatem pościeli na łóżko, możemy zwrócić na ten doskonały choć jeszcze niezbyt popularny materiał.