Liczy się materiał, czyli jakie firany sprawdzą się w salonie?

Firany do salonu stanowią bardzo ważny element. Potrafią nadać wnętrzu określonego charakteru, zmodyfikować jego odbiór i zmienić panujący w nim klimat. Warto więc przyłożyć się do wyboru, odwiedzając lub wyszukując w internecie sprzedający firanki sklep. Oprócz wzoru, kolory czy długości liczy się także materiał. Co więcej, to on często decyduje o wyglądzie firanki. Jak wybrać ten najodpowiedniejszy?

firanyEkskluzywne wybory

Dość popularnym materiałem na firanki jest satyna. Prezentuje się wyjątkowo elegancko, posiada lekki połysk i wydaje się niezwykle lekka. Należy jednak pamiętać, że satyna bardzo się gniecie – nie jest więc godna polecenia osobom, które nie lubią prasować (a prasowanie firan to dla nich zupełna abstrakcja). Innym lekko błyszczącym i nadającym lekkości pomieszczeniu materiałem jest efektowna organtyna. Z kolei tafta o wiele mniej się gniecie, dając podobne efekty, co satyna.

Codzienna wygoda

Najczęściej spotyka się firanki żakardowe – to właśnie one będą stanowiły większość asortymentu oferującego firanki sklepu. To materiał estetyczny, często w kwiatowe wzory, a przy tym nie wymagający prasowania – wystarczy suszyć firanę na prosto albo rozwiesić ją w oknie jeszcze wilgotną.