Narzuta ciekawym akcentem w pokoju dziecinnym

Każdy element wyposażenia w pokoju dziecinnym powinien pełnić jakąś funkcję oprócz bycia typowym „ozdobnikiem” – inaczej łatwo o nadmierne zagracenie pomieszczenia, co z kolei wywołuje mnóstwo potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Najlepiej jest dekorować taki pokój przedmiotami o sporej wartości estetycznej i funkcjonalnej, a nie stawiać na ilość.

Wyjątkowo efektowna narzuta

Bardzo dobrym przykładem umiejętnego łączenia estetyki z funkcjonalnością są specjalne narzuty dla dzieci. Ich podstawowym zastosowaniem jest przykrywanie łóżka lub ewentualnie fotela, co zapobiega brudzeniu się tapicerki. Narzuta może jednak stać się ciekawym akcentem estetycznym docenianym także przez dziecko. Niejednokrotnie jej duża powierzchnia użytkowa dostarcza dodatkowych możliwości, może posłużyć np. jako namiot bądź pole bitwy. Na narzucie może też istnieć nadruk o interesującym charakterze.

Jakość, nie ilość

Chociaż narzuta nie jest przedmiotem, który można stosować w większych ilościach, podczas wybierania odpowiedniej do pokoju trzeba kierować się kryterium jakościowym. Należy mieć na uwadze ewentualne kwestie zdrowotne, tj. żeby ani materiał, ani środek barwiący narzutę nie stanowiły jakiegokolwiek zagrożenia dla młodego użytkownika. Narzuta powinna też być na tyle trwała, by jej wyglądowi nie przeszkadzało częste pranie ani intensywne eksploatowanie w różnych sytuacjach.