Jednokolorowa czy wzorzysta pościel do łóżeczka?

pościel w gwiazdkiKażdy rodzic pragnie, by jego dziecko było szczęśliwe. Najmłodszym najczęściej do tego, by byli radośni, wystarcza pełny brzuszek, troska rodziców i spokojny, nieprzerwany sen. Jak zapewnić ten ostatni warunek? Koniecznie trzeba wybrać odpowiednią pościel.

Odpowiednia pościel, czyli jaka?

Wyposażenie dziecięcego łóżeczka musi być przez rodziców dobrze przemyślane. Noworodkowi będzie zapewne wszystko jedno, czy jego do łóżeczka pościel jest biała czy kolorowa, ale nieco starsze, kilkumiesięczne niemowlęta bardzo interesują się światem wokół nich, także obrazkami na dziecięcej pościeli. I tutaj warto zadać sobie pytanie, czy chcemy, by przed snem maluszek z chęcią dotykał swojej podusi czy kołderki i gaworzył o jej zawartości, czy też chcemy, by powoli wyciszył się i zasnął „bez gadania”. Bo także dbając o „wyposażenie” łóżeczka naszej pociechy, dostarczamy jej bodźców do uaktywnienia różnorodnych zmysłów.

Kiedy kolor zostanie już wybrany, warto zastanowić się nad materiałem, z jakiego pościel ma być uszyta. Większość rodziców wybiera bawełnę jako najbardziej przewiewny i przyjazny materiał dla ciała małego dziecka. Bawełna zapewnia bowiem właściwą cyrkulację powietrza i zmniejsza ryzyko powstawania tak częstych w tym wieku potówek.