Pościel odpowiednia dla alergika

Alergia jest coraz częściej spotykana dolegliwością. Istnieje wiele powodów zachorowań. Jak również metod radzenia sobie z uczuleniem.

Pościel sztuczna dla osób z alergią

fioletowa pościel bawełnianaJednym z przykładów walki z alergenami jest stosowanie odpowiedniej pościeli (zobacz na przykład pościel na NIEprzecietnie.pl). Tradycjonaliści uważają, że najlepsza jest pościel wypełniona włóknami poliestrowymi lub poliestrowymi, ewentualnie pościel z mikrofazy.

Sklepy z pościelą zawierającą sztuczne wypełnienie cieszą się spora popularnością, przede wszystkim dlatego, że produkt ten jest lekki, puszysty i przewiewny. Dodatkowym atutem jest fakt, że można go bez trudu prać w pralce i nawet po bardzo wielu praniach jest on odporny na przenikanie roztoczy.

Coraz więcej badań potwierdza jednak, że również pościel z pierza może być wolna od alergenów.

Jak wybrać opcję najbardziej optymalną?

Stawiajmy na komplety pościeli z pierza poddawanej obróbce termicznej. Powoduje to zanik ewentualnych właściwości alergicznych. Dodatkowo ten typ obróbki powoduje zwiększenie gęstości pierza, dzięki czemu nie dochodzi do rozprzestrzeniania się roztoczy, ale może zachodzić swobodna wymiana powietrza. To najbardziej optymalna propozycja dla wszystkich tych których męczy katar i łzawienie. Pierze sprawdza się w każdych warunkach. Latem przepuszcza powietrze, zimą porządnie grzeje.