Zalety pościeli satynowej

Sen w eleganckiej, wyjątkowo miękkiej pościeli doskonale wpływa na regenerację organizmu i komfort nocnego wypoczynku. Dlatego warto otaczać się w sypialni pięknymi i luksusowymi przedmiotami, które gwarantują przyjemne i kolorowe sny. Niewątpliwe pościel satynowa klasyfikuje się, jako jedna z najbardziej eleganckich i stylowych. Jej delikatna faktura, połysk powodują, że wnętrze każdej sypialni prezentuje się doskonale.

satynowa pościel wzorki

Najczęściej wybierana jest pościel satynowa 160×200 cm. Ten rozmiar pasuje praktycznie na większość zestawów pościelowych. Tradycyjne łóżko do sypialni dla dwójki osób ma również ten wymiar, więc taka pościel będzie idealnie pasować. Zdarzają się jednak kołdry o większych gabarytach. Dla nich odpowiednia będzie pościel satynowa 220X200. Nie jest to zbyt często występujący rozmiar, dlatego może być problem z zakupem. Jednak markowe, dobrze zaopatrzone sklepy na pewno w swoim asortymencie mają odpowiedni wybór.

Najlepiej wypoczywa się w pościeli satynowej w ciepłych miesiącach roku. Zwłaszcza kiedy noce są wyjątkowo upalne idealnie śpi się w satynie. Jej delikatna, miękka faktura i chłodny dotyk świetnie sprawdza się podczas ciepłych, letnich nocy. Zapewnia odpowiedni komfort i wypoczynek.